Sportowa odzież z górnej półki

Odzież sportowa przeciętnemu użytkownikowi nie kojarzy się z elegancją. I słusznie – jej zastosowanie wiąże się bowiem z uprawianiem sportu, a więc tu nie trzeba specjalnie się stylizować, wystarczy by było komfortowo, by ubranie nie krępowało ruchów, by było lekko i przyjemnie. Odzież sportowa ma więc ogólnie na celu ułatwianie ćwiczeń. Wiadomo, że inny jej typ założymy do biegania a inny powiedzmy do jazdy na rowerze. Im więcej dyscyplin sportowych tym większy wybór typów odzieży. Odzież sportowa przeniknęła wręcz do życia codziennego. Na ulicach widać ogromną ilość ludzi łączących elementy sportowego stroju z powiedzmy dżinsami. 

Odzież sportowa niejednokrotnie jest po prostu tania – takie tańsze produkty kupuje się na rynkach, w second handach, w sieciówkach. Istnieje jednak cała masa artykułów tego typu, które są drogie i pochodzą niejako z górnej półki. Tu przede wszystkim liczy się marka i renomowany producent. Firmy tego typu (Adidas, Reebok, Nike, Puma itd.) stosują w swojej produkcji najnowsze technologie i prowadzą doświadczenia i testy w profesjonalnym sporcie. Najdroższe stroje sportowe wykonane są z materiałów, w których człowiek uprawiający sport poci się mniej, a wilgoć jest lepiej odprowadzana na zewnątrz. Dobra jakość materiału wpływa na mniejszą częstotliwość ich prania, co w efekcie wpływa na to, że rzadziej się niszczą. Górna półka sportowej odzieży to także barwna kolorystyka, w zasadzie niczym nie skrępowana, byle by było odrobinę bardziej efektownie.

Jak zmienia się moda sportowa można zauważyć podczas oglądania telewizji i na przykład relacji z mitingu lekkoatletycznego. Niegdyś szczyt mody stanowiły luźne szorty, koszulki na ramiączkach i wygodne tenisówki. Dziś wszystko musi zwiększać wydajność sportowca. Obcisły strój wpływa na szybkość sprintera, luźne krótkie spodenki wpłyną na wygodniejsze poruszanie się podczas biegów długodystansowych. Ponadto istnieje całe mnóstwo dodatków sportowych, tak zwanej biżuterii sportowej typu paski na nadgarstek, zegarki, pulsometry, paski na bidon i wiele innych artykułów ubarwiających postać sportowca i badających efekty jego treningów.

Sportowa odzież z górnej półki
Oceń ten post