Szaleństwo kontrolowane

Propozycją dla odważnych jest awangardowy bukiet. Umiejętność jego wykonania stanowi o klasie florysty. Artystyczne, szalenie precyzyjne wiązanki o wyrafinowanych kształtach potrafią wykonać wyłącznie najlepsi.
Awangardowe kształty bukietów ślubnych podobają się wielu Pannom Młodym. Fantazja i kunszt florystów pomagają zaskoczyć i olśnić weselnych gości – wszak to właśnie bukiet jest najbardziej eksponowanym elementem noszonym przez Pannę Młodą. Jego formę, szczególnie w przypadku kompozycji nietypowych, dopasowuje się indywidualnie, a regułą jest… brak reguły. Awangardowy bukiet może mieć niemal każdy kształt, może składać się z dowolnych kwiatów, roślin i innych elementów dekoracyjnych.
Panny Młode, które zdecydowały się na awangardowy bukiet podsumowują krótko – Zwykłe bukiety można kupować przy różnych okazjach, do ślubu idzie się tylko raz i ten jeden jedyny raz można zaszaleć. Popularny kształt bukietu to kula osadzona na rożku i kwiaty ułożone na kryzie z ozdobnych drucików. Panny Młode mogą jednak wybrać również naręcze kwiatów, które oplata się wokół ramienia, wianuszek z mchu, który w zestawieniu z ozdobnymi drucikami stanowi podporę dla kwiatowej girlandy lub prosty – a niezwykle szykowny wariant – kwiaty ułożone w bukiet, przewiązane jedynie koronką lub ozdobną wstążką. Spośród kwiatów stosowanych do ułożenia bukietów najczęściej używa się goździków miniaturowych, cantedeski, anturium, róży lub storczyków. Przy wykonaniu tej ozdoby potrzebne są też dodatki. Floryści przyznają, że w bukiecie może znaleźć się praktycznie wszystko, co go wzbogaca i do niego pasuje. Mogą to być zarówno elementy roślinne, zasuszone kwiaty czy inne cuda natury, które wcale z takim bukietem się nie kojarzą. Należą do nich chociażby zasuszone pąki dzikiej róży, których nasycony kolor potrafi wspaniale wzbogacić wiązankę noszoną przez Pannę Młodą. Kompozycji dopełniają jedwabne i atłasowe wstążki, których używa się do owijania rożków i uchwytów, na których usytuowane są kwiaty. Pojawiają się też złote i srebrne sprężynki, piórka, ozdobne druciki i wielka liczba błyszczących kryształków i perełek, które skupiając światło dodają bukietowi blasku.

Szaleństwo kontrolowane
Oceń ten post