Szczecin. Kontynuacja projektu Małe Narracje

Już za trzy dni, w szczecińskim Ośrodku Teatralnym Kana rozpocznie się cykl wydarzeń w ramach projektu Małe Narracje. W dniach od 13 do 15 lutego, zainteresowani antropologią i współczesną sceną teatralną widzowie, będą mieli okazję uczestniczenia w bezpłatnych pokazach. Aby dołączyć do uczestników wykładu i widzów wideogawędy i spektaklu Wyjścia wystarczy odebrać w centrum Kany wejściówkę.

Jednym z ciekawszych punktów projektu wydaje się być projekt teatralny przygotowany przez Teatr Studio Czyczykowy. Poprzednikami Wyjścia był Instytut Grotowskiego, który podobnie jak aktualni kontynuatorzy, również inspirował się tradycyjną kulturą Rumunii. Po spektaklu zaplanowano spotkanie z twórcami przedstawienia. Będzie to niewątpliwie czas opowieści o wyprawie do kraju, w którym zespół szukał inspiracji, a także okazja dla ciekawych poznania procesu przygotowań do sztuki.

W dniach od 31 stycznia do 2 lutego, w ramach Małych Narracji odbyła się pierwsza akcja Kany zatytułowana Pobyt Tolerowany. Korzystająca z różnych środków wyrazu opowieść, była wynikiem długotrwałych przygotowań twórców. To wydarzenie stworzone przy współpracy Ośrodka z Centrum Kultury Niezależnej Teatr Szwalnia w Łodzi cieszyło się tak ogromnym zainteresowaniem, że postanowiono kontynuować projekt.

Szczecin. Kontynuacja projektu Małe Narracje
Oceń ten post