Sztyblety czy obuwie miejskie

Sztyblety to typ skórzanych butów, na płaskiej podeszwie, posiadające nierozcinaną cholewę ponad kostką. Ich pierwotne zastosowanie wiąże się z jeździectwem. Z kolei definicja obuwia miejskiego jest dość szeroka – są to buty, które nadają się zarówno do pracy, szkoły, jak i na spotkanie w pubie ze znajomymi. Musi być wygodne i wykonane z wysokiej jakości materiału.  Do obuwia miejskiego zaliczyć można zarówno tenisówki czy adidasy, jak i sandały czy buty trekkingowe.

Jak zwykle w przypadku doboru obuwia musimy zastanowić się nad tym do czego ma ono służyć. W okresie kiedy za zimno już na sandały, zaś za ciepło na ocieplane botki bardzo dobrym rozwiązaniem są sztyblety. Są więc one idealne na porę jesienną jak i na wczesną wiosnę. Po pierwsze są skórzane, przez co nie przepuszczają zbyt wilgoci, po drugie – są łatwe w wysuszaniu, po trzecie – są bardzo wygodne i lekkie. Nie ulegną szybkiemu nasiąknięciu wilgocią jak tenisówki czy adidasy, nie są również tak ciężkie jak buty trekkingowe.  Zaletą sztybletów jest również ich uniwersalność – pasują zarówno do dżinsów, jak i do sukienki czy bardziej eleganckiego stroju.

Generalnie więc trudno opowiedzieć się definitywnie za sztybletami czy też obuwiem miejskim. Przede wszystkim istnieje tu pewien problem z definiowaniem, gdyż sztyblety na dzień dzisiejszy wpisują się już chyba w trend szeroko pojmowanego obuwia miejskiego.

Sztyblety czy obuwie miejskie
Oceń ten post