T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu

Druga połowa lipca upłynęła pod znakiem 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty, który odbył się we Wrocławiu. Do stolicy Dolnego Śląska zjechało mnóstwo wielbicieli kina, nie mówiąc już o gwiazdach filmowych, co spowodowało ruch w mieście oraz większe zapotrzebowanie konsumentów. Sprzedawcy czy restauracje nie narzekały na brak klientów.
Wrocław na 10 dni stał się przede wszystkim filmową stolicą Polski już po raz ósmy. Zaprezentowane zostały takie filmy, jak zdobywca Złotej Palmy w Cannes – „Życie Adeli – Rozdział 1 i 2” A. Kechiche’a, czy „Vic+Flo zobaczyły niedźwiedzia” D. Cote, wyróżniony obraz na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, gdzie otrzymał Srebrnego Niedźwiedzia.
Podczas trwania festiwalu odbył się Międzynarodowy Konkurs Nowe Horyzonty, gdzie zaprezentowane zostały oryginalne premierowe filmy. Laureat konkursu, obraz rosyjskiego reżysera Alexeya Fedorchenki „Niebiańskie żony Łąkowych Maryjczyków” otrzymał Grand Prix oraz 20 tys. euro. Oprócz tego przyznano Nagrodę Publiczności dla Djinna Carrénarda i jego filmu „Donomy.

T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu
Oceń ten post