Teatr może szokować – Śmierć i dziewczyna

Większość z nas wydaje się, że pomimo tego, że przedstawienie teatralne to sztuka wyższa i niemalże wszystko przedstawia w postaci szerokich i górnolotnych metafor, to powinna robić to w stosunkowo prosty sposób pozwalający na kilka godzin trwania spektaklu zupełnie zapomnieć o otaczającym nas świecie i całkowicie zanurzyć się w sztuce. Są jednak takie przedstawienia teatralne, który wywołują emocje i dyskusje jeszcze przed swoją premierą!

Wszystkie bilety wyprzedane!

Takim przedstawieniem jest z pewnością „Śmierć i dziewczyna”, która swoją premierę miała 21 listopada 2015 r. na scenie im. Jerzego Grzegorzewskiego w Teatrze Polskim we Wrocławiu i jeszcze przed premierą wszystkie bilety na kolejne miesiące były wykupione co do jednego!

Sceny dla dorosłych?

Szum wokół tego przedstawienia dotyczył tematów, które ta sztuka porusza i sposób, w jaki je przedstawia – spektakl przeznaczony jest wyłącznie dla widzów dorosłych w związku ze scenami seksu.

Czy w polskim teatrze jest miejsce na seks? Czy są jakieś tematy tabu, których sztuka nie powinna poruszać? Do tej pory nie doczekaliśmy się odpowiedzi na tak postawione pytania, a z pewnością „Śmierć i dziewczyna” jest przyczółkiem do szerokiej dyskusji na ten temat. Z pewnością warto samemu wybrać się na przedstawienie, jeżeli tylko wróci ono na deski wrocławskiego teatru!

Teatr może szokować – Śmierć i dziewczyna
Oceń ten post