TIR Volvo – samochód do wielu zastosowań

To, czego nie da się przewieźć ani statkiem, ani koleją, można bezpiecznie przetransportować za pomocą samochodów ciężarowych. Szczególnymi właściwościami wyróżnia się pod tym względem długodystansowy TIR Volvo przeznaczony do zadań specjalnych.

TIR Volvo a jego charakterystyczne cechy

Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych jest to samochód, który z jednej strony robi ogromne wrażenie swoim wyglądem, z drugiej natomiast jest absolutnie wyjątkowy pod względem wydajności oraz niskiego zużycia paliwa. Niekwestionowaną zaletą TIRA Volvo są jego właściwości jezdne oraz maksymalnie udoskonalone zabezpieczenia przed wypadkami.

TIR Volvo to samochód cechujący się bardzo dużą wytrzymałością, zapewniający nie tylko wyjątkowy komfort jazdy, ale także gwarantujący bezpieczne przemieszczanie się z miejsca na miejsce.

TIR Volvo, czyli kilka słów na temat jego przeznaczenia

TIR-y Volvo mogą spełniać różnorodne funkcje, w zależności od rodzaju samochodu, jego właściwości, przeznaczenia, rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych. Jako samochody ciężarowe służą przede wszystkim do transportowania ładunków, jednak bardzo często są wykorzystywane w sytuacjach ekstremalnych, losowych, kiedy niezbędne okazuje się niesienie ratunku.

Lekki, zwrotny samochód ciężarowy jest przystosowany do spełniania wymogów miejskiego transportu dystrybucyjnego. Może być poza tym stosowany do przewożenia towarów na bardzo długich trasach i dystansach.

Samochody ciężarowe do zadań specjalnych

TIR-y Volvo – niezależnie od typu samochodu – śmiało można nazwać samochodami do zadań specjalnych, ponieważ znajdują one liczne możliwości zastosowania w ramach transportu drogowego.  Bardzo często są wykorzystywane do przewożenia na przykład drewna czy innych materiałów.

Zarówno TIR-y FH, jak i TIR-y FM biorą poza tym udział w akcjach ratunkowo-humanitarnych, kiedy wyposażone w wielotonowy ładunek docierają do najbardziej odległych miejsc, dostarczając poszkodowanym lub potrzebującym pomocy osobom niezbędne towary.

Nie sposób wymienić wszystkich możliwości. TIR-y Volvo są wykorzystywane poza tym do przewożenia chociażby materiałów medycznych, środków opatrunkowych czy sanitarnych. O ich niekwestionowanych walorach świadczy przede wszystkim fakt, że współcześnie jest produkowana trzecia, coraz bardziej udoskonalana generacja tych samochodów ciężarowych. Ich sprzedaż na całym świcie przekroczyła czterysta tysięcy egzemplarzy. Nie ulega więc wątpliwości, że jest to jedno z najlepszych aut tej kategorii.

Sprawdź: Przeprawa przez prom

TIR Volvo – samochód do wielu zastosowań
Oceń ten post