Torebki do różnych stylizacji

Torebka jaką dobieramy do naszej stylizacji powinna być o ton jaśniejsza niż reszta stroju, może być z innego materiału, a także może mieć inną teksturę niż buty. Może więc różnić się bardzo od całej stylizacji np. do zimowej stylizacji można dołączyć kolorową torebkę rozjaśniającą nieco czarny lub szary strój.

Naczelną kwestią w doborze torebki do stylizacji jest określenie tego, gdzie się wybieramy. I tak pierwszą zasadą jest to, że im późniejsza pora dnia tym torebka powinna być mniejsza. Do pracy, szkoły czy na zakupy bądź spacer należy wybierać torebkę bardziej funkcjonalną, która posiada wiele przegródek i kieszonek. Doskonale sprawdzają się w takich sytuacjach torby sportowe, duże torby na pasek lub też workowate torby. Wszystko po to by zmieścić w nich jak najwięcej przedmiotów i by były wygodne.

Z kolei, gdy zakładamy kreację wieczorową wówczas torebka do niej dobrana powinna być ekstrawagancka, oryginalna. Musi być dopełnieniem stroju, znakomicie się z nim komponować lub być jego główną ozdobą. Tu ważne są różnego rodzaju ozdobniki – cekiny, błyszczące i kolorowe kamienie. Nie ma tu mowy o praktycyzmie, a jedynie o modzie i wspaniałym wyglądzie.

Torebkę dopasowujemy również do sylwetki. Osoba wysoka będzie dobrze wyglądać z torebką typu „jamnik”, a więc torebką prostokątną. Jeżeli zaś osoba jest poza tym szczupła powinna wybrać torebkę „kuferek” lub też dużą i sztywną torebkę, która nieco odstaje z boku. Dla osób drobniejszych i niższych torebka powinna być mniejsza. Nie może posiadać zbyt wiele ozdobników takich jak frędzle, paski itp. Do tego typu figury nadają się torebki, które będą się układały wzdłuż ciała i będą posiadały pasek, gdyż wydłuży to optycznie taką sylwetkę. Z kolei torebki noszone na linii bioder pasują doskonale do kobiet o obfitym biuście, zaś torebki noszone ukośnie poszerzają duże biodra.

Najważniejsze jest jednak, by torebka pasowała stylem do stroju. Reszta pozostaje w wyborze każdej z pań.

Torebki do różnych stylizacji
Oceń ten post