Trendy w urządzaniu mieszkań

Nie masz pomysłu na urządzenie swojego mieszkania? Rozpoczynasz remont? Zanim zaczniesz, sprawdź, jakie trendy pojawiły się w tym roku. Zmiany w świecie architektury wnętrz to nie tylko decyzje designerów, ale także próba odpowiedzi na nowe potrzeby społeczeństwa. W tym sezonie obserwujemy wyraźny powrót do przyjaznych dla domownika wnętrz. Zobacz, jak według projektantów wyglądają nowoczesne wnętrza.

Przyjazne wnętrza

Rok 2017 to czas ciepłych, przytulnych wnętrz. W niepamięć odchodzą pomieszczenia w starym stylu, przepełnione antykami i przytłaczającymi meblami. Nie popadamy jednak w skrajność i nie skłaniamy się w stronę chłodnych przestrzeni w industrialnym stylu. Największą popularnością cieszą się wnętrza, w których domownicy odnajdą ciepło i spokój. Wskazane są przytulne kuchnie i salony pomyślane tak, by wprawiać w dobry nastrój. Pomogą w tym na przykład wprowadzone do wnętrza pastelowe elementy.

W związku z dążeniem do ocieplania kolorystycznego powraca zapomniana w ostatnich latach terakota, a także korek, który nie tylko ociepli pomieszczenie, ale pomoże także wygłuszyć hałasy. Natomiast charakterystyczny dla terakoty odcień wypalonej ziemi przybiorą między innymi meble i zastąpią tym samym opatrzone już chłodne powierzchnie.

Kolory

Pantone ogłosił, że kolorem roku 2017 będzie Greenery, czyli soczysta, limonkowa zieleń. Greenery zastąpi dominujące w poprzednich sezonach odcienie granatu. Zielone mogą być meble, tapety i dywany. Wraz z nadchodzącymi zieleniami do naszych domów ponownie zawitają rośliny. W ostatnim czasie największą popularnością cieszyły się sukulenty, lecz teraz powracają także paprocie, fikusy i palmy. Sprawdzą się nie tylko w roli dekoracji, ale będę działać jak filtry i pomogą w oczyszczaniu powietrza.

Niezmiennie modne pozostają również szarości. W tym sezonie najmodniejsze są te wpadające w odcień jeansu. Szarość wnosi do mieszkania aurę spokoju i uporządkowania, przez co może okazać się trafionym wyborem osób pracujących w domu. Niezwykle udanym duetem kolorystycznym jest zestawienie szarego z pastelowym różem – podczas gdy szarości nadają pomieszczeniu elegancji, róż przełamuje stonowany styl, wprowadzając urok i delikatność.

Materiały

W 2017 wracamy do naturalnych materiałów. Chętnie sięgamy po drewno, wiklinę czy skórę, co wpisuje się w wzmacniający się od dłuższego czasu styl rustykalny. Mile widziane będą złote, miedziane czy mosiądzowe elementy, które ogrzeją wnętrze i zarazem sprawią, że wystrój pomieszczenia nabierze stylowego charakteru.

Trendy w urządzaniu mieszkań
Oceń ten post