Tych błędów nie popełniaj!

Mężczyźni często mają problem z eleganckim ubiorem. Dla raczkujących w tym temacie, przedstawiam parę takich błędów, które są absolutnie niewybaczalne. Niektóre zasady są bezlitosne, ponieważ mężczyźni łamią je ze względu na wygodę i dobre samopoczucie. W lecie, nawet jeśli jest bezlitośnie gorąco, nie można nałożyć do marynarki koszuli z krótkim rękawem. Podwójnym faux pas będzie także założenie do takiej koszuli krawata. Nie można także zrezygnować z marynarki i przyjść w samej kamizelce! Jeśli mamy na szyi krawat, nie wolno rozpinać guzików u koszuli. Mam nadzieję, że żelazna zasada, że nie nosi się sandałów do garnituru i co gorsza, skarpetek do sandałów, jest wszystkim doskonale znana! Dla klasy trzeba niestety pocierpieć.

Brązowy garnitur powinno się ubierać tylko w sytuacjach nieoficjalnych. Do czarnego garnituru nigdy nie nakładaj brązowych butów. Zawsze dbaj, aby skarpetki były odpowiednio długie i dopasowane kolorystycznie. Orłowski w swoim „Protokole dyplomatycznym” mówi także, że poszetka nie może być w takim samym kolorze co krawat.

Na naukę nigdy nie jest za późno. Opanowanie tych kilku prostych zasad z pewnością uchroni cię przed ironicznymi komentarzami i spojrzeniami.

Tych błędów nie popełniaj!
Oceń ten post