Urlop w górach- co ze sobą zabrać?

Wybieracie się pierwszy raz w góry i zastanawiacie się, co ze sobą zabrać? Zakopane jest dla was nowością, a chcielibyście aktywnie spędzić czas? Bez obaw, podpowiemy, co koniecznie musicie mieć w swoich plecakach.

Obowiązkowe wyposażenie

Gdy już wpiszecie w wyszukiwarkę Zakopane noclegi i znajdziecie dla siebie idealne lokum, przyjdzie czas na pakowanie się. Co trzeba zabrać ze sobą w góry latem i zimą?

Z pewnością mapę i ciepłe ubrania. Nie dajmy się zwieść temperaturze na termometrze. W górach bardzo szybko zmienia się pogoda. Ciepła kurtka i czapka jest koniecznym ekwipunkiem, nawet gdy na zewnątrz jest upał trzydziestostopniowy.

Przyda się także karimata i grzałka. Na dłuższe wojaże warto zabrać ze sobą tabletkę do uzdatniania wody. Początkującym wędrowcom przyda się także GPS.

Nie zapomnijmy także o kremie z filtrem. W górach to konieczność niezależnie od pory roku. Zarówno latem, jak i zimą jest to obowiązkowe wyposażenie naszych kosmetyczek.

Jeśli nie jesteś długodystansowym piechurem, zadbaj o odpowiednie obuwie i plastry na odciski. W końcu w górach będziesz dużo chodził- lepiej się zabezpieczyć i nie dać bolesnym odciskom, czy otarciom.
Pamiętajmy także o zabraniu prowiantu. Mogą to być zbożowe batoniki, czekolada, orzechy i bakalie, oraz wszelkie puszki z konserwami.

By nasz wyjazd był udany, musimy znaleźć idealne noclegi w Zakopanem oraz dobrze się spakować. Później będziemy już tylko podziwiać widoki podczas zdobywania kolejnych szlaków. Wrócimy do domu w lepszej formie i w dobrym humorze.

Urlop w górach- co ze sobą zabrać?
Oceń ten post