V Jazz Festiwal w Lublinie

Festiwal zaczyna się już 5 grudnia(czwartek)-zagrają na nim artyści z z Danii, Niemiec, Norwegii oraz USA. Podczas tego wydarzenia będzie okazja do wysłuchania rożnego typu utworów, od free jazzu do awangardy.
Podczas festiwalu wystąpią:
Barnard Maseli, Karol Szymanowski, Ireneusz Głyk i Dominik Bukowski-wibrafoniści, którzy zaprezentują swoje umiejętności w koncercie poświęconym wybitnemu Jazzmanowi Jerzemu Milianowi, który został prekursorem polskiej szkoły jazzu. Swoją interpretację muzyki tego artysty zaprezentuje niemiecka grupa Jazzanowa Life wraz z amerykańskim wokalistą Paulem Randolphem.
Marylin Mazur-perkusistka z Danii zagra wraz ze swoim zespołem. Wyróżnia ją nie tylko wielki talent, ale także gra na instrumentach etnicznych oraz instrumentach specjalnie skonstruowanych dla niej.
Martin Kuechen-wirtuoz saksofonu ze Szwecji wraz z zespołem 9 Angels pojawia się po raz pierwszy w Polsce. Tego wybitnego saksofonistę wyróżniają niesamowite zdolności jeśli chodzi o improwizację, ale również oryginalny styl.
Lubelska Orkiestra Jazzowa uczestnicząca w trzydniowych warsztatach z zespołem Trifonidis Roots Trio.
Diazpora z Niemiec zagra po raz pierwszy w Polsce koncert mikołajkowy w plenerze, w niesamowitym świątecznym klimacie na Placu Łokietka.

V Jazz Festiwal w Lublinie
Oceń ten post