Vadim Brodski gra dla Fundacji „Świat Dzieciom”

Maestro Vadim Broski wybitny skrzypek, wielokrotnie nagradzany na wszystkich konkursach skrzypcowych jest jednym z nielicznych skrzypków w historii, którzy mieli zaszczyt zagrać na słynnym instrumencie Guarneri del Gesu, należącym do Niccolo Paganiniego. Brodski występował z tak znakomitymi orkiestrami jak: Filharmonia Moskiewska, Filharmonia w Sankt Petersburgu, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Mexico National Symphony, London Philharmonic, Jerusalem Symphony, New Jersey Symphony, Suisse Romande w Genewie. Współpracuje z włoską TV, dla której z Orkiestrą RAI nagrał koncerty skrzypcowe Brucha, Beethovena, Czajkowskiego, Paganiniego, Bartóka i 4 Pory roku Vivaldiego. Występuje w polskiej TV. Od 1985 roku mieszka w Rzymie. Gra na skrzypcach Gennaro Gagliano z 1747 roku.

W repertuarze koncertu znajdują się „Cztery pory roku” A. Vivaldiego, „Eine kleine nacht Musik” W.A. Mozarta, a także suita jazzowa na skrzypce i orkiestrę C. Debussy’ego oraz suita jazzowa na fortepian i orkiestrę G. Gershwina.

Koncert Vadima Brodskiego będzie nie tylko wydarzeniem muzycznym. Organizatorzy koncertu – Fundacja Świat Dzieciom oraz Opera Krakowska, chcieliby, aby częściowy dochód z tego koncertu przeznaczony został na realizację programu SERCE NA START, nauczającego dzieci i nauczycieli zasad udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia.

Program SERCE NA START od września 2005 roku wprowadzany jest do szkół w Małopolsce, Bydgoszczy i Łodzi. W roku szkolnym 2005/2006 uczestniczy w nim 57 000 dzieci.

Uczestnictwo w koncercie może być zatem nie tylko cudownym doznaniem muzycznym, ale pomoże Fundacji w prowadzeniu tego programu w następnym roku szkolnym.

Po koncercie przewidziana jest licytacja. Vadim Brodski przekazał na nią swój smyczek. Licytowana będzie także „złota cegiełka” na rzecz Fundacji.

Vadim Brodski gra dla Fundacji „Świat Dzieciom”
Oceń ten post