VII Katowicki Karnawał Komedii

Siódma już edycja Katowickiego Karnawału Komedii zbliża się wielkimi krokami. Jeszcze tylko dwa tygodnie dzielą teatromanów od tego ważnego wydarzenia. Przyciągający z każdym rokiem coraz to szerszą rzeszę widzów festiwal, będzie okazją do obejrzenia wspaniałych inscenizacji z całego kraju. Już końcem stycznia Katowice zamienią się na tydzień w kolorową stolicę komedii dzięki spektaklom teatrów z Warszawy, Krakowa, Łodzi, Poznania i Katowic. Możliwość goszczenia takich gwiazd sceny polskiej na śląskiej ziemi przyciąga widzów, dlatego nie dziwi fakt, iż bilety rozchodzą się tak szybko.

Tak ogromne przedsięwzięcie jakim jest Katowicki Karnawał Komedii zostało przygotowane w najmniejszym szczególe. Dyrektor Festiwalu Mirosław Neinert postarał się o możliwość wystawienia najgłośniejszych spektakli minionego roku. Uczestnicy będą mieli możliwość obejrzenia m. in. Pawia Królowej Narodowego Starego Teatru w Krakowie, monodramu w wykonaniu Cezarego Morawskiego, czy W progu, czyli tajemnica zaniechanych spodni warszawskiego Teatru Ateneum.

Nie można zapominać, iż Festiwal Komedii to także szereg imprez towarzyszących, cieszących się równie dużą popularnością, co spektakle teatralne. W ramach Kabaretowej Sceny Trójki na scenie zaprezentuje się Zenon Laskowik z grupą Kabareciarnia, będzie także możliwość posłuchania ujmującego głosu Magdy Umer podczas jubileuszowego koncertu Recital 64.

VII Katowicki Karnawał Komedii
Oceń ten post