Ważne festiwale muzyczne w 2014

Jeśli jesteś fanem muzyki klasycznej, przygotowujesz sobie na pewno swój prywatny kalendarz wydarzeń kulturalnych. Warto wiedzieć co w 2014 roku mają do zaoferowania światowe festiwale i połączyć urlop z niesamowitymi muzycznymi przeżyciami.

Arts Festival w Hong Kongu trwa cały miesiąc, a zaczyna się w połowie lutego. Jeżeli zależy ci na różnorodności, nie będziesz zawiedziony. Pojawią się na nim znamienite grupy orkiestrowe, między innymi London Symphony i Budapest Festival oraz grupy taneczne z genialnym nowojorskim Trisha Brown Dance Company, niemieckim Tanztheater Wuppertal i włoskim Ballet of La Scala. Jakby tego było mało, śpiewacy fińskiego Savonlinna Opera Festival wystąpią na dwóch scenach – na gali otwarcia i w Lohengrin.

A co powiecie na odkrycie Norwegii? W marcu Oslo International Church Music Festival będzie gościł wielu znamienitych artystów. Głównym celem tegorocznego festiwalu jest poszukiwanie sacrum w muzyce, poczynając od oratorium Jeptha wielkiego Händela, w którym biblijny bohater jest wręcz zmuszony do poświęcenia Bogu swojej córki. Organizatorzy obiecują świeże spojrzenie na nowoczesną i dawną muzykę kościelną.

Jeśli jesteś fanem muzyki barokowej, zdecyduj się na  International Tropical Baroque Festival w Coral Gables na Florydzie. Połącz słuchanie muzyki w najlepszym wykonaniu z wypoczynkiem na malowniczych plażach. Wystąpią między innymi znani wszystkim  miłośnikom tematu Les Voix Humaines i Jordi Savall. Festiwal trwa od lutego do marca.

W lipcu polecamy największy festiwal muzyki kameralnej w Finlandii – Kuhmo Chamber Music Festival. W ciągu zaledwie dwóch tygodni odbędzie się aż 70 muzycznych wydarzeń. Zapowiedziano już, że podczas festiwalu usłyszymy między innymi rekonstrukcję Pasji świetego Marka Bacha, występ Pekka Kuusisto i fińską premierę Zamku Drakuli w reżyserii Vladimira Mendelssohna.

O innych ciekawych wydarzeniach będziemy informować na bieżąco.

Ważne festiwale muzyczne w 2014
Oceń ten post