Wielka Brytania: nowe złoża ropy i gazu na terenie Morzu Północnym

Firma Wood Mackenzie przewiduje zasoby 438 mld baryłek ekwiwalentu ropy. Na podstawie informacji podanych przez firmę, zasoby węglowodorów dorównają danym z roku 2013.

Temat ten jednak jest ostrożny, gdyż w roku 2013 analitycy przewidywali około 21 nowych źródeł surowców, z czego ponad połowa nie doszła do skutku. Na rok 2014 przewidywanych jest 14 źródeł ropy oraz gazu. Analitycy zakładają, że tegoroczne wyniki będą bardziej optymistyczne niż w latach ubiegłych. Największym problemem dla branży upstream jest za mało intensywna działalność jeśli chodzi o wydobycie, liczba odwiertów jest zdecydowanie mniejsza niż być powinna.

Kolejnym problemem jest brak środków finansowych na przedsięwzięcia firm naftowych. Zaplanowanych operacji jest wiele, ale koszty wydobycia przewyższają ich możliwości. Problem ten stanowi zamknięty obieg, gdyż przyczyną braku pieniędzy na operacje są za niskie wyniki, a powodem za niskich wyników jest brak środków finansowych. Jeśli problem ten nie zostanie zlikwidowany, przewidywany jest spory spadek wyników w roku 2015.

Projekt zapobiegawczy będzie poruszony podczas referendum w Szkocji. Decyzje, które padną na referendum będą kluczową sprawą dla firm, które działają w sektorze oil & gas.

Wielka Brytania: nowe złoża ropy i gazu na terenie Morzu Północnym
Oceń ten post