Wszystko, co musisz wiedzieć o paznokciach hybrydowych

Półki drogerii uginają się od lakierów do paznokci we wszystkich możliwych kolorach. Nawet najpiękniejszy odcień nie będzie jednak cieszył, jeśli mimo starannej aplikacji produktu na płytkach paznokciowych pojawią się smugi, a po jednym czy dwóch dniach lakier zacznie odpryskiwać. Dla tych, których nie zadowalają takie efekty, wymyślono manicure hybrydowy.

Czym jest manicure hybrydowy?

Metodę tę nazwano hybrydową, bo łączy w sobie najlepsze cechy wcześniej znanych sposobów stylizacji paznokci, czyli tradycyjnego lakieru i żelu utwardzanego światłem. Dzięki temu nałożony na paznokieć kolor szybko wysycha, a także jest niezwykle trwały – utrzymuje się od dwóch do trzech tygodni. Lakier hybrydowy spopularyzowała firma Shellac, która w 2010 roku wprowadziła na rynek pierwszy tego typu produkt. Nieskomplikowany sposób, w jaki można wykonać taki manicure, sprawił, że coraz więcej kobiet zamiast wybrać się na wizytę do salonu kosmetycznego decyduje się na zakup lampy UV i zestawu lakierów.

Jak wykonuje się manicure hybrydowy?

Stylizacja metodą hybrydową rozpoczyna się w standardowy dla każdego manicure sposób, czyli od usunięcia skórek i ukształtowania oraz wygładzenia płytki paznokcia. Po odpowiednim przygotowaniu paznokcie pokrywa się bazą, następnie wybranym lakierem, a na końcu substancją utwardzającą. Każda z tych warstw musi być utrwalona za pomocą lampy UV.

Usuwanie hybryd

Lakieru hybrydowego nie da się usunąć za pomocą zwykłego zmywacza – konieczny jest specjalny płyn na bazie acetonu. Nasącza się nim wacik lub płatek kosmetyczny i przykłada do paznokcia. Po dziesięciu minutach można usunąć lakier.

Manicure hybrydowy – dla kogo?

Manicure hybrydowy to rozwiązanie dla wszystkich kobiet, które chcą się cieszyć się idealnie wystylizowanymi paznokciami, a przy tym cenią sobie czas i wygodę. Nieważne, czy jest się miłośniczką tych długich i czerwonych, czy też woli się naturalny wygląd – za pomocą tej metody można uzyskać dowolnie wybrany efekt. Liczy się również stan paznokci. Lakier będzie się dłużej utrzymywał i lepiej wyglądał na tych paznokciach, które są zdrowe, dlatego warto zadbać o ochronę dłoni, zwłaszcza podczas sprzątania, a także o ich właściwą pielęgnację.

Wszystko, co musisz wiedzieć o paznokciach hybrydowych
Oceń ten post