Jak i gdzie wydać e-book

Jeżeli jesteś debiutantem lub mniej znanym pisarzem i nikt nie kwapi się, aby wydać Twoją książkę, możesz sam wziąć sprawę w swoje ręce i zrobić to sam! Istnieje wiele portali, na których można to zrobić za darmo, np. przy pomocy platformy dla self-publisherów na Virtualo.pl. Podobne usługi oferuje księgarnia Ebookpoint.pl.

Zanim opublikujesz tam jakąś książkę, warto pozyskać indywidualne numery ISBN. Co prawda np. Virtualo dzieli się swoim przydziałem numerów, natomiast wtedy dostają oni od Ciebie materiał na wyłączność do dystrybucji. Kiedy sam o to zadbasz i wyślesz prośbę do bazy Biblioteki Narodowej, nadadzą Tobie bezpłatnie odpowiednie ciągi liczb i wtedy możesz zadbać o wiele kanałów sprzedaży we własnym zakresie.

Publikacja e-booka w obecnych czasach kryzysu rynku wydawniczego jest o tyle prostsza, że przy minimum wkładu własnego (właściwie chodzi tutaj głównie o czas, nie pieniądze) jesteś w stanie dotrzeć do ogromnego grona odbiorców. Wszyscy dobrze wiemy, jak popularnym kanałem jest obecnie Internet.

Jeżeli masz już przygotowaną książkę, wystarczy zadbać o odpowiednią okładkę, tytuł, umieszczenie numerów ISBN na odpowiednich, wymaganych przez Bibliotekę Narodową stronach i gotowe!

Ważne jest, aby wybrać wydawców e-booków takich, którzy mają duży zakres dystrybucji, współpracują np. z Empikiem czy Merlinem. Wtedy masz większe szanse na odnalezienie grona odbiorców.

Jak i gdzie wydać e-book
5 (100%) 1 vote