Wypad na narty w Zakopanem

Nie musimy wyjeżdżać za granice, by pojeździć na nartach. Zakopane jest idealnym miejscem dla narciarzy, zarówno tych początkujących, jak i zaawansowanych. Zakopane oferuje trasy narciarskie niebieskie, czarne i czerwone. Dlatego tez, każdy znajdzie trasę pasującą do swoich możliwości i umiejętności.

Nocleg

Noclegi w Zakopanem najłatwiej znaleźć w bazach noclegów. Możemy w nich zaznaczyć jakie dokładnie położenie pokoju nas interesuje, oraz zaznaczyć kryteria ceny. Szybko i łatwo znajdziemy w bazie pasujące do naszych kryteriów poszukiwań propozycje. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki frazę: Zakopane noclegi..

Sprzęt

Nie musicie mieć nawet sprzętu. W okolicach każdej trasy narciarskiej znajdują się wypożyczalnie i instruktorzy. Jeśli, jeszcze nigdy nie jeździliście na nartach, warto najpierw sprawdzić, czy ta forma aktywności fizycznej wam się podoba. Jeśli nie, to bezsensowne byłoby inwestowanie w drogi sprzęt.

Jedzenie

Gdy zmęczycie się już jazdą na nartach, mamy dla was dobrą wiadomość. Zawsze blisko tras znajdują się punkty gastronomiczne, gdzie zjecie pyszne tradycyjne góralskie jedzenie. Bo kto by odmówił kwasicy, czy herbaty z prądem?

Co ze sobą zabrać?

Pamiętajmy by na stok narciarski zabrać ze sobą krem z filtrem, okulary przeciwsłoneczne i nawilżającą szminkę. Jesteśmy narażeni na promienie słoneczne, jeszcze bardziej niż latem. Z jednej strony to dobrze, bo zyskujemy witaminę d, z drugiej zaś łatwo o poparzenia słoneczne.

Wypad na stok narciarski to sama przyjemność. A nasze góry to piękne miejsce, zarówno na narty, na smakowanie góralskiej kuchni i piesze wyprawy.

Wypad na narty w Zakopanem
Oceń ten post