Z drugiej ręki, czyli jeden z wyborów sukni ślubnej…

Dzisiejszy Internet obfituje w sklepy i aukcje, na których można znaleźć używane suknie ślubne. Nie tylko w sieci można kupić suknie z drugiej ręki. Cała masa sklepów ma swój własny komis sukien, gdzie kupione suknie przez przyszłe panny młode zostają zwracane po ślubie. Czy to, aby na pewno dobry pomysł? Przyjrzyjmy się…
Kupienie używanej sukni ślubnej wiąże się z pewnym ryzykiem, ale ma to też swoje plusy. Przede wszystkim cenę! Jeśli masz ograniczony budżet, a Twoje poszukiwania nowej i taniej sukni jednocześnie, okazują się bezowocne, to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Wiele panien młodych po ślubie sprzedaje swoje suknie, ponieważ zbieranie kurzu przez suknię na strychu to ostatnia rzecz o jakiej marzą.
Przy zakupie sukni z drugiej ręki najważniejsze jest, abyś upewniła się, że sukienka jest w takim stanie, jak w opisie, który przeczytałaś. Najlepiej zapytać od razu o różne sprawy, które dotyczą jej użytkowania. Ważnym aspektem jest też to, jak była czyszczona, czy zrobili to specjaliści, czy po prostu była oddana do pralni chemicznej. Musisz sprawdzić wszystkie okoliczności jej użycia, tj. czy ślub był na zewnątrz, gdzie była noszona. Pomoże Ci to w poszukiwaniu ewentualnych plam, które mogą być niedostrzegalne na pierwszy rzut oka. Takie informacje przekonają Cię o zakupie sukni ślubnej.
Jest jeszcze jeden wielki plus używanej sukni. Jeśli nie masz z tym problemu, że ktoś już przed Tobą założył wybraną przez Ciebie suknię, to właśnie niepowtarzalna sytuacja, kiedy możesz dostać suknię z wyższej półki, za pół darmo… A to jest naprawdę warte świeczki! Nie stać Cię na kupno sukni od wymarzonego projektanta? Nie Ty jedna zmagasz się z tym problemem! Wyjścia są dwa: albo odpuścisz (kupisz nową, od nieznanego projektanta i po sprawie), albo kupisz używaną. Co naprawdę jest niezłym pomysłem, bo masz szansę na swój własny ślub, w sukni, o której naprawdę marzyłaś. Kupujesz suknię, która co prawda była już włożona przez kogoś, ale masz gwarancję, że kupujesz suknię od firmy z reputacją i dostajesz to, czego chcesz!

Z drugiej ręki, czyli jeden z wyborów sukni ślubnej…
Oceń ten post