Zakładamy firmę – czy warto?

Założenie firmy to krok, na który decyduje się coraz więcej osób zniechęconych pracą na etacie. Prowadzenie własnego biznesu może przynieść dużo korzyści.

Wyższe dochody

Własna firma bardzo często generuje o wiele wyższe dochody niż praca na etacie. Nie istnieje tutaj coś takiego jak górna granica zarobków. Są one uzależnione jedynie od osiągniętego przez przedsiębiorcę wyniku. Jeśli chodzi o pracę etatową, zarobki ustalane są zaś na podstawie rodzaju stanowiska pracy, wykształcenia i doświadczenia. Często są one wielokrotnie niższe niż zarobki osób prowadzących działalność gospodarczą.

Możliwość lepszej organizacji czasu

Mówi się często, że osoba prowadząca własną firmę, w odróżnieniu od pracownika etatowego, ma nielimitowany czasy pracy, ze względu na większy zakres obowiązków i konieczność ciągłego koordynowania działalności. Dzień pracy pracownika etatowego jest z drugiej strony ujęty w tych samych, sztywnych normach jeśli chodzi o godziny pracy. Trudno jest w takim przypadku planować sobie w tygodniu czas na odpoczynek czy załatwianie różnych, prywatnych spraw. Przedsiębiorcy mają więc zatem większe możliwości jeśli chodzi o organizowanie sobie czasu.

Atrakcyjne ulgi, zniżki i oferty

Prowadząc własną działalność gospodarczą można liczyć na atrakcyjne zniżki oraz oferty ze strony banków i innych firm (takich jak operatorzy sieci komórkowych czy firmy transportowe. Oprócz tego możliwe jest wrzucenie dużej ilości codziennych wydatków w koszty działalności gospodarczej. Dzięki temu można uzyskać spore oszczędności w wydatkach na podstawie optymalizacji podatkowej.

 

Zakładamy firmę – czy warto?
Oceń ten post