Zegarki do garnituru

Dobierając zegarek do garnituru należy pamiętać, iż nie każdy model zegarka pasuje do tego stroju. Do tak eleganckiego stroju jakim jest garnitur pasują wizytowe typy zegarków. Takie modele doskonale nadają się na spotkania biznesowe, rozmowy o pracę czy też różnego rodzaju rodzinne uroczystości. Są one związane z klasycznymi strojami, a więc z garniturami w tradycyjnym stylu, i do nich specjalnie dopasowane. Zegarek wizytowy perfekcyjnie dopełnia się z garniturami w kolorach czarnym, granatowym, brązowym, bezowym czy też grafitowym. Cechuje go ponadczasowa klasyka. Nie posiada ozdobników, które nie są dobrze widziane w sytuacjach oficjalnych. Jeżeli chodzi o tarcze takiego typu zegarka to jest ona czytelna, prosta i najlepiej aby była w okrągłym kształcie. Pasek powinien być skórzany, jednak nieźle wyglądają również zegarki na bransoletach z polerowanej stali.

Poza omówionym powyżej typem zegarków innym ich rodzajem znakomicie komponującym się z garniturem są zegarki wieczorowe. Te z kolei bardziej proponuje się do garniturów trzyczęściowych, które zakładane są na eleganckie przyjęcia czy też uroczyste ceremonie typu ślub. Zegarki wieczorowe są bardziej dekoracyjne od wizytowych, chociaż klasyczna forma jest również dobrze postrzegana. Tu częściej mogą pojawiać się ozdobniki, oczywiście w granicach dobrego smaku i pasujące do męskiego stroju. Jego forma ozdobna jest tu bardziej istotna niż praktyczność. Tarcza powinna być większych rozmiarów niż klasyczna, zaś materiał wykonania powinien podkreślać szyk oraz pozycję społeczną mężczyzny.

Przy wyborze zegarka do garnituru powinno się także wrócić uwagę na jego markę. Do najlepszych zegarków zalicza się zegarki wyprodukowane w Szwajcarii lub w Japonii. Zegarek do garnituru nie musi być bardzo drogi. Jednak z całą pewnością powinno się odrzucić także zegarki najtańsze. Do wieczorowego stroju lepiej nie wybierać zegarków typu sportowego, gdyż nie komponują się one dobrze z garniturem, bardziej pasując do codziennego stroju mężczyzny.

Zegarki do garnituru
Oceń ten post