Zimowe obuwie… sportowe?

Co one takiego mają?

Przemarznięte i wychłodzone stopy zimą to ostatnia rzecz, której się chce przemierzając drogę z domu do pracy. Zasypane chodniki śniegiem i sól wkradająca się do naszych butów to zmora miejskich dróżek. Dlatego wzrasta liczba zwolenników zimowego obuwia sportowego.

Suchą stopą przez zaspy

Chroniąc nasze stopy przed mrozem warto zapatrzeć się w wytrzymałe i solidne buty zimowe, które zagwarantują nam maksymalne ciepło w zimowe dni. Zabezpieczająca wodoodporna membrana da nam optymalny przepływ powietrza, a podeszwa o dużej przyczepności zapewni stabilizację kostki i pięty. Śliski chodnik dla posiadacza butów sportowych nie będzie straszny. Te podstawowe funkcje obuwia zimowego sprawiają, że przybywa osób, które chętniej wkładają je na swoje stopy. Dodatkową zaletą jest odpowiednio sprofilowana cholewa buta, która dzięki najnowszym technologiom daje stuprocentową wygodę w trakcie chodzenia.

Pora zmienić buty

Z nastaniem zimy, jak opony w samochodzie, tak ludzie zmieniają obuwie letnie na zimowe. Ten rodzaj butów charakteryzuje się inną podeszwą, która zwiększy przyczepność i sprawi, że krok biegowy stanie się stabilniejszy i pewniejszy, nawet po oblodzonych nawierzchniach. Wyposażone są w wypustki, kolce lub haczyki antypoślizgowe. Obniżona amortyzacja w zimowym obuwiu sportowym sprawi, że bieg będzie bezpieczniejszy, a wbudowana w podeszwę płytka stabilizująca zmniejszy uczucie nierównej powierzchni. Dodatkowo buty na zimę do biegania mają wodoodporną cholewkę, która chroni przed przemoczeniem stóp.

Ostatnie modowe trendy pokazują, że sportowym obuwiem zimowym zainteresowali się również znani projektanci. Zestawiając je i prezentując w różnych propozycjach, nie tylko na wędrówkę w góry, czy trening. Szeroki wachlarz wzorów i kolorów butów czeka na sklepowych pułkach. Może pora znaleźć swoją parę?

Zimowe obuwie… sportowe?
Oceń ten post