David Rendall wystąpi w roli Otella w Operze Narodowej

David Rendall studiował w Królewskiej Akademii Muzycznej w Londynie i w Salzburgu. Występował w czołowych teatrach operowych i salach koncertowych świata, m.in. w Metropolitan Opera w Nowym Jorku, Królewskiej Operze Covent Garden w Londynie, teatrach operowych w San Francisco i Santa Fe, w Glyndebourne w Wielkiej Brytanii i na Festiwalu Mozartowskim w Paryżu.

Poza repertuarem operowym wykonywał również utwory koncertowe. Współpracował z czołowymi światowymi dyrygentami, takimi jak Herbert von Karajan, Leonard Bernstein, James Levine, Daniel Barenboim, Zubin Mehta i Seiji Ozawa.

Śpiewał m.in. partię Gabriela Adorno w “Simonie Boccanegra” i Alvara w “Mocy przeznaczenia” Giuseppe Verdiego, Cavaradossiego w “Tosce” Giacomo Pucciniego, Eryka w “Holendrze tułaczu” Richarda Wagnera, partie tytułowe w “Wertherze” Julesa Masseneta i “Królu Edypie” Igora Strawińskiego, Dona Jose w “Carmen” Georgesa Bizeta, Cania w “Pajacach” Ruggiera Leoncavalla, partię tytułową w “Lohengrinie” Wagnera oraz Fausta w “Mefistofelesie” Arrigo Boita.

W spektaklu wyreżyserowanym przez Mariusza Trelińskiego oprócz Rendalla zaśpiewają m.in.: Izabella Kłosińska, która wykona partię Desdemony, Adam Kruszewski w roli Jago, Anna Lubańska jako Emilia oraz Ryszard Minkiewicz jako Cassio.

David Rendall wystąpi w roli Otella w Operze Narodowej
Oceń ten post