Muzycy z Hanoweru zakończyli “Chanterelle Festiwal”

W tym roku przygotowano w sumie sześć koncertów, które odbyły się w konkatedrze w Ostrowie Wielkopolskim i w Gołuchowie. Pierwszy z nich, poświęcony Janowi Pawłowi II, rozpoczął wybitny szwajcarski klarnecista Eduard Brunner.

Według dyrektora Spotkań Jadwigi Jankielewicz, tegoroczny repertuar nie zamykał się wyłącznie w kręgu muzyki klasycznej. “Była piękna muzyka współczesna i piękny współczesny śpiew w wykonaniu laureatki Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie Agaty Zubel oraz muzyka tyrolska z elementami jazzu” – powiedziała PAP.

Jankielewicz zapowiedziała, że elementy muzyki najnowszej wprowadzi na stałe do repertuaru kolejnych Spotkań. “Chcę promować szczególnie muzykę polską, zarówno dawną, jak i współczesną, by każdy nasz gość mógł wybrać coś dla siebie” – uważa.

“Chanterelle” dobrze oceniają nie tylko melomani, ale także sami muzycy. “Jeździmy na wiele różnych festiwali, ale tutaj jest wyjątkowo ciepła, domowa i radosna atmosfera, która udziela się również publiczności”, powiedzieli skrzypek Marek Dumicz i wiolonczelista Marcin Sieniawski z zespołu “Karol Szymanowski Quartet”.

Muzycy z Hanoweru zakończyli “Chanterelle Festiwal”
Oceń ten post